Menu główne:

Wyszukiwanie

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Rządowa wersja raportu Anodiny?

No i mamy niby raport.
Nic zaskakującego. Najbardziej zadowolona jest z niego rosyjska Duma. Miller potwierdził to co  Rosjanie mówili od początku, od pierwszych chwil po katastrofie – uwiarygodnił tezy Anodiny i blado wyartykułował winę Rosjan, nie zajmując się wieloma po drodze wątkami i wątpliwościami (np. co się stało z nagraniami z lotniska        w Siewiernym – czy one w ogóle były, czy je skasowano, badający tego nie wiedzą, nie dociekali. Jest to jeden z głównych dowodów      w sprawie. Wtedy wiedziano by co wydarzyło się naprawdę. Ale nasza komisja nie była tym zainteresowana).

Na jakiej podstawie wykluczono zamach?  W normalnym kraju śledztwo zaczęto by od jego wykluczenia, ale nie na zasadzie chciejstwa lub że tak chcieli Rosjanie.  O tym ani słowa – w oparciu      o jakie badania i wyniki, czyj materiał, czyje laboratorium? – nic, nie zająknęli się. Jeśli przeprowadzili badanie – to gdzie dowód i wynik?.
Miało zaboleć i zabolało. Wiele rodzin, których bliscy zginęli, rodziny pilotów – zmarli  nie mogą się bronić… no i zabolało wielu zwykłych Polaków – w świat poszedł sygnał, że do wizerunku Polaka – złodzieja, pijaka dodano jeszcze jeden przydomek kompletnego ignoranta, nieuka, partacza.

Nasza najjaśniejsza komisja nie miała możliwości samodzielnego zbadania wraku, czarnych skrzynek, wielu istotnych dowodów              w sprawie. Do dziś nie otrzymali części sekcji zwłok, a i te, które mają -budzą zdumienie, bo zupełnie nie pasują do osób i faktów. Komisja     z jej szefem na czele działała jakby we własnej sprawie: Pan Miller nadzorował BOR, jej szef Janik z inicjatywy Millera otrzymał nominację za „ochronienie” Prezydenta Kaczyńskiego. Pan Grochowski, członek komisji przeprowadzał kontrole w 36 pułku lotnictwa (które widać były nieskuteczne…) Są to sprawy kuriozalne, ale nie przeszkadza im         w majestacie prawa wytykać nieprawidłowości, których w pewnym sensie autorami są sami.

Istotną sprawą jest niepotwierdzenie nacisków. Ani generała Błasika, ani samego Prezydenta. Ci od „spieprzaj dziadu” są nieusatysfakcjonowani. Ta krew na rękach Prezydenta, którą widział Palikot rozmyła się w nieuprawnionym bełkocie. Te podłości Palikota, Wałęsy nie da się łatwo wymazać, gdy po śmierci były prezydent przypisywał winę Lechowi Kaczyńskiemu. Wałęsa się wyciszył, bo się przestraszył, że granica ludzkiego bytu jest bliska, nawet dla niego,    a podłości, gdy jest wierzący – będą rozliczone…

Kogo zadowolił raport Millera? Na pewno Rosjan, zwolenników Tuska,  zwykłym ludziom nie wniósł nic nowego. Wszystko to znaliśmy               z rosyjskich wrzutek do mediów. Niektóre zostały potwierdzone, inne wykluczone. Tyle. Prawdy nadal nie znamy. Jeśli wygra wybory PiS –    na pewno podejmie sprawę wyjaśnienia okoliczności tej tragedii,          na pewno zostanie powołana międzynarodowa komisja z członkami NATO i UE (bo nie będzie wypadało odmówić, choć nie wiadomo – Merkel z Tuskiem to świetny duet marketingowy).

W każdym razie sprawa wróci. Wcześniej lub później, ale nie ma pewności, że po upływie znacznego czasu da się jeszcze cokolwiek ustalić. Karygodne błędy Tuska popełnione na wstępie śledztwa mogą stać się przyczyną niewyjaśnienia sprawy do końca.

Janusz Szymański

Komentarze

Komentarz. Anty PiS
Data: 31 Lip 2011, 5:25

Jasne, jasne. PiS wróci do władzy i zaczną się wieszania na latarniach.

Oj ludzie!!!

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 9:54

Szkoda, że nikogo nie powiesili. Skąd ten strach? Masz coś na sumieniu, Adamie? Nic nie mam przeciwko Nim. Był normalniejszy niż fircykowy i absolutnie dyletancki rząd Tuska. Ci teraz pokazali jak nie należy rządzić Polską.

Komentarz. Adam
Data: 31 Lip 2011, 10:50

Skąd w odpowiedzi na komentarz wziął się Adam?Moje dwa komentarze znajdują się przy drugim wpisie.Takich bredni jak te żal komentować.

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 13:32

Nieważne, Adam czy anty…to ten sam żałosny gość. Brednią jesteś sam.

Komentarz. Anty PiS
Data: 31 Lip 2011, 13:58

A Jan znów pokazał swoje prawdziwe, zgorzkniałe i nieomylne ja. Ja, które nakazuje mu pluć na niepodążających jego nurtem i jak pokazuje powyższy przykład, nie jest ważne, na kogo pluje, ważne żeby splunąć.

JANIE, WIĘCEJ SERDECZNOŚCI I MNIEJ JADU !!!

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 14:05

Uważasz, że to Ty masz niekwestionowany patent na plucie innym w twarz? Swoją słabość przypisujesz przeciwnikowi. To znany zabieg socjometryczny. A swoje ostatnie hasło weź sobie poważnie do serca!
Chcesz wypaść na mądrzejszego niż jesteś w istocie. Stąd te usilne starania.

Komentarz. Anty PiS
Data: 31 Lip 2011, 14:19

Odnoszę nieodparte wrażenie, że mówisz sam do siebie. Nareszcie zdobyłeś się na refleksję nad swą postawą. Brawo.

JANIE, WIĘCEJ SERDECZNOŚCI I MNIEJ JADU !!!

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 14:28

Przejdź kolego na stronę SLD i tam będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Nie oczekuję odpowiedzi. Musi ona mieć sens a nie przypominać mowę dziada z obrazem. Nie sil się więcej.

Komentarz. Anty PiS
Data: 31 Lip 2011, 14:34

ps.
Zabieg socjometryczny? Ale, klasyczny Moreno? Proponuję abyś właśnie tą metodą wykonał sobie test socjometryczny a w ślad za nim…

Janie, Janie!
Uderz się czasem w pierś.

JANIE, WIĘCEJ SERDECZNOŚCI I MNIEJ JADU !!!

Komentarz. Rachaz
Data: 31 Lip 2011, 14:39

Nie, to już jest nudne. Jan nie widzisz, że AntyPiS robi sobie z Ciebie żarty? Jakoś tak ułagodziliście język wypowiedzi i nudą wieje.

Napisz komentarz