Menu główne:

Wyszukiwanie

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Moim zdaniem

Jutro czeka nas hańba i upokorzenie…
Rosyjskie media, portale już dziś odkorkowują szampana przed publikacją polskiego raportu ws katastrofy smoleńskiej. Oni już wiedzą, z tłumaczenia rosyjskiego,  że „Polska bierze na siebie winę   za śmierć Lecha Kaczyńskiego”- tak pisze „Komsomolskaja Prawda”.  
Katastrofę na gościnnej rosyjskiej ziemi spowodowali głupsi od szympansa polscy piloci i nieobliczalni pasażerowie, w tym głównie pijany Generał Andrzej Błasik.

Już dziś Rosja świętuje swój sukces, bo Polska potrzebowała              16 miesięcy by dojść do prawdy, którą Rosjanie znali w momencie katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku. Raport Millera wytrąci Jarosławowi Kaczyńskiemu argumenty, by już nie mógł atakować Rosjan za śmierć Brata. Polski raport złagodzi napięcie w stosunkach między tymi państwami – takie sygnały płyną z rosyjskich portali. Martwią się jednak, że ta zła partia Kaczyńskiego nadal będzie bruździć w dobrych relacjach, a w kampanii wyborczej będzie nadal podnosić temat Smoleńska i dociekać już odkrytych przyczyn…           Taki mniej więcej wydźwięk medialny płynie z rosyjskiej strony.

Jest mi przykro, głęboko smutno, że Polska, moja Ojczyzna stała się pośmiewiskiem całego świata. Przykro mi, że bez dostępu do wraku, możliwości jego zbadania, bez dostępu do oryginałów czarnych skrzynek, bez badań chemicznych ciał i wraku, bez sekcji zwłok, badań histopatologicznych, zmieniających się, wycofywanych zeznaniach kontrolerów, bez szacunku dla miejsca katastrofy – jego niezabezpieczenia przez pół roku, cięcie na fragmenty, niezebrane fragmenty wraku i ludzkich ciał…Można by tu jeszcze długo pisać            o zaniedbaniach, choć jestem absolutnie laikiem w tych sprawach, ale czytam i wiem na czym można opierać sądy i wyciągać wnioski…

Żal, przykro i jest mi po prostu wstyd, że jestem Polakiem – mojemu rządowi zabrakło odwagi, by twardo dociekać przyczyn katastrofy smoleńskiej, by  mocno stać po stronie prawdy i bronić polskiej racji stanu.

Wygląda na to, że jutrzejszy raport Millera uwiarygodni i wzmocni wymowę doskonale znanego i cenionego w świecie raportu MAK.

Podłożyliśmy się Rosjanom i hańba nam. Naród bez godności jest niczym.

Rafał L.

Komentarze

Komentarz. Jan
Data: 28 Lip 2011, 19:28

Zgadzam się w 100% z tym co pisze Rafał. Niczego nie oczekuję od raportu Millera – potwierdzi tylko rosyjską tezę o winie pilotów, którą znamy od pierwszych chwil po tragedii. Polska nie zadbała o nic w tej kwestii – ani w prowadzeniu śledztwa, ani w udziale Polaków w badaniach czy uczestnictwie. Można by powiedzieć, że jesteśmy zmęczeni tą katastrofą. Prawda, już media o to zadbały. Ale, jeśli nie uporamy się z tym wydarzeniem – winą, rozliczeniem, nazwaniem rzeczy po imieniu – nigdy nie zaznamy spokoju. Już niczego nie oczekuję od tego rządu, jest po prostu do wszystkiego niezdolny ani zainteresowany wyświetleniem tej kwestii, a mataczenie jest w jego interesie. Jeśli PiS dojdzie do władzy – niewątpliwie tę sprawę wyjaśni dogłębnie. Może nawet powstać komisja międzynarodowa. Tak powinno być. Tej ekipie nie wierzę. Tak jak pani Kopacz.

Komentarz. Gołdapianin
Data: 28 Lip 2011, 22:12

„Żal, przykro i jest mi po prostu wstyd, że jestem Polakiem” – żal, że w moim kraju są osoby, które się wstydzą się tego, kim są. Partia „patriotów”, HAHAHA!

Polak – na dobre i złe

Komentarz. pielgrzym
Data: 28 Lip 2011, 22:22

@ Gołdapianin

Jeśli chodzi o szanownego Pana to powinno być nie patriotów a idiotów.

Komentarz. pielgrzym
Data: 28 Lip 2011, 22:26

Przepraszam że trochę nie na temat, ale sprawa jest równie ważna a w PiSie niemodna.
Cytuję:

Solidarność europejska – solidarność z najsłabszymi
Uchwała Sejmu RP (projekt):

Sejm Rzeczypospolitej wzywa rząd do stanowczej reakcji na stanowisko zajęte przez wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, panią Vivian Reding, która doprowadziła do wstrzymania na Węgrzech kampanii społecznej na rzecz adopcji niechcianych dzieci nienarodzonych, gdyż uznała, że „taka kampania jest sprzeczna z wartościami europejskimi”. Stanowisko Vivian Reding, podważające działania Węgier na rzecz solidarności z najbardziej bezbronnymi, jest nie do pogodzenia z zasadą niedyskryminacji, stanowiącej jedną z wartości podstawowych Unii Europejskiej.

Wzywamy Rząd Rzeczypospolitej do wyrażenia zdecydowanego protestu wobec działań i wypowiedzi wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej i do wspierania państw Unii Europejskiej podejmujących działania na rzecz szacunku dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Uzasadnienie:

Protest wobec wypowiedzi i działań wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej jest niezbędny, jeśli jej stanowisko nie ma zostać uznane za element polityki Unii Europejskiej.
Niechciane dzieci poczęte – na których rzecz Węgry podjęły kampanię proadopcyjną – mają prawo do solidarności społecznej, której odmowa (jako forma dyskryminacji) narusza art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej.

Do wyrażenia takiego stanowiska obecny rząd jest również zobowiązany ze względu na mandat społeczny, który otrzymał. Program partii, której przewodniczy premier, mówi wszak: „Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych. (…) Dlatego prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo…”.

(Niniejszy projekt Uchwały przekazałem na publicznym spotkaniu we Wrocławiu 16 bm. posłowi Dawidowi Jackiewiczowi z Prawa i Sprawiedliwości, z apelem o wystąpienie z taką inicjatywą przez Klub PiS w Sejmie. Wcześniej projekt ten przekazałem kierownictwu partii Polska Jest Najważniejsza. Sformułowanie tej propozycji poprzedzone było wcześniejszymi apelami o reakcję rządu i opozycji.)

Myślę że stanowisko PiS w tej sprawie powinno być jednoznaczne a reakcja natychmiastowa. Jeśli nie to należy skorygować preferencje wyborcze.

Komentarz. Gołdapianin
Data: 29 Lip 2011, 22:33

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/policja-zatrzymala-europosla-pis-uniknal-kary,1,4808337,wiadomosc.html Nic dodać, nic ująć. Panie Rafale – za takiego europosła powinno się wstydzić, a nie wstydzić się faktu bycia Polakiem.

Komentarz. Adam
Data: 30 Lip 2011, 4:00

Autor artykułu zabawił się w wizjonera i dzień przed ogłoszeniem raportu wiedział kto będzie pił szampana.Pobawię się i ja.9.X.2011-wybory do parlamentu,10.X.2011-szok powyborczy-znowu przegraliśmy!Hofman,Błaszczak,Brudziński,Cymański,Kempa,Wróbel,Kuchciński i Giżyński zastanawiają się czy iść na sabat czarownic w kolejną miesięcznicę pod Pałac Prezydencki czy połknąć 2 tabletki etopiryny.Gożdzikowa przypomina…

Komentarz. Rachaz
Data: 31 Lip 2011, 4:21

Adam… hi hi hi 😉

Komentarz. Adam
Data: 31 Lip 2011, 10:44

Rachaz…ha ha ha

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 13:42

Adamie, Twoja bezczelność i pycha jest porażająca. Ciekawi mnie z czego to wynika? Czy z powyższego wpisu Rachaza i Twojego? Zaiste to szczyty inteligencji i polotu.
Przecież okazało się , że Wasz wódz jest nagi, państwo jest w stanie rozkładu. Kończy się argumentacja do kpin z PiSu, nawet w mediach – nie wiedzą jak interpretować faktów, które same odkrywają się przed Narodem. Krytykowanie rządu tak im nie leży, że nie potrafią sklecić zdania…Raport Millera obnażył państwo Tuska, jego jakość, a właściwie bylejakość. To się sypie. PRem nie można rządzić latami. Kraj ma problemy, które trzeba rozwiązywać. Widziałem premiera na konferencji. Było mi go po prostu żal.

Napisz komentarz