Menu główne:

Wyszukiwanie

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Och te sondaże…

Przedwczorajszy sondaż dla TNS OBOP dla  Rzeczpospolitej  wycenił PO na 50 %,  Pis na 27%.  Wcześniej inny ośrodek dawał dla PO 45%, a dla PiSu 17%.   Dziennik „Polska The Times” dotarł do trzymanego w tajemnicy badania, z którego wynika, że notowania PO wcale nie szczytują jak to publikują media. Te badania zleciła sama PO i okazało się, że idzie łeb w łeb z PiSem uzyskując po 20% pewnych głosów.

Przerażeni biją na alarm, stąd taka presja na PiS, nagonka z każdej strony, w PO wszystkie ręce na pokład!

Stąd właśnie jest zmiana decyzji Tuska ws poparcia wniosku SLD , by Kaczyńskiego i Ziobrę postawić przed Trybunałem Stanu. Przedtem kpił z Kalisza, teraz zmienił zdanie i przychyla się do jego poparcia.

Mało tego. Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Kultury Posłanka Śledzińska- Katarasińska wystąpiła z rezolucją potępiającą zajście                          z dziennikarzami Polsatu, którzy podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę w czasie  mszy nachalnie domagali się wywiadu od pielgrzymów. Doszło do przepychanek, została wezwana policja…        I tu wersje diametralnie się różnią. Dziennikarze oskarżają, że zostali pokopani, to samo mówią pielgrzymi. Zresztą pielgrzymi podobno nagrali całe zajście …Obecni na komisji posłowie PiSu spytali Panią Katarasińską gdzie była, gdy pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu pobito dziennikarza Gazety Polskiej Michała Stróżyka (?). Dlaczego wtedy posłanka nie wystąpiła z rezolucją? Czy tamten dziennikarz był gorszy od tych z Polsatu ?  (jeśli to jest oczywiście prawda?)

Teraz należy spodziewać się zmasowanego ataku na PiS, a z drugiej pokazywanie „dobrobytu” za rządów PO – miłość, spokój, piękni, pogodni, sympatyczni, świetnie jest. Nie ma bezrobocia, drożyzny, kredytów, są drogi lub wkrótce będą, kupione dwa szybkie wagony – gondole, tylko nie ma dla nich torów, nie przeszkadza nam niemiecka rura na dnie Bałtyku, mieszkamy cudnie na Zielonej Wyspie…

Bujajmy w obłokach, ale upadek dla nas wszystkich może być bardzo bolesny.

Olga Rajska

Komentarze

Komentarz. wróbel
Data: 16 Lip 2011, 13:14

Cyt.”Zresztą pielgrzymi podobno nagrali całe zajście …”
Bardzo chciałbym obejrzeć ten film. Żeby wiedzieć jak było naprawdę.

Komentarz. Jan
Data: 16 Lip 2011, 15:30

Wróbelku, jeśli lubisz i chcesz tak oglądać filmiki, to polecam Ci „Ostatnie 3 sekundy lotu TU – 154” na Niezależna. pl. To niemal sensacja, o której nie usłyszysz w żadnych mediach, ale są to pytania, które trzeba postawić komisji Millera. Ja nie komentuję, ale w tym przypadku posłuż się swoją tęgą głową i wyciągnij wnioski dla siebie. Możesz go nienawidzić, ale zechciej posłuchać i popatrzeć o czym on mówi i przypatrz się tam zdjęciom i dokumentom. Ja, Jan Ciebie proszę.

Komentarz. wróbel
Data: 17 Lip 2011, 17:54

Spróbuję. Po „dyskutanckim koleżeństwie”.

Komentarz. wróbel
Data: 17 Lip 2011, 17:55

Tyle, że tutaj mówimy o zupełnie innym wydarzeniu. A Ty z premedytacją o jednym…

Komentarz. Jan
Data: 17 Lip 2011, 20:50

Bo to dla Polski jest sprawa fundamentalna: wyjaśnić śmierć Prezydenta. W normalnym kraju zbadano by najpierw wersję zamachu, bo w dzisiejszych czasach jest to zrozumiałe i oczywiste. Ale nie u nas. No bo kto mógłby się „zamachnąć na takiego Kaczyńskiego”? To jest właśnie dezawuowanie człowieka – odbieranie prawa do godności, pytam dlaczego? Wałęsa był marionetką, Kwaśniewski był „z chorą nóżką, filipińską chorobą”, Ten był profesorem prawa, Ministrem Sprawiedliwości, szefem NIK-u, Prezydentem Warszawy, wreszcie Prezydentem RP. w żadnej roli nie skompromitował nas. Ponadto prawy, szlachetny, zakochany w swojej żonie – miłości też mógłby nauczyć niejednego, odważny. Pamiętam Go w Gruzji i Jego wystąpienie, byłem naprawdę zszokowany Jego odwagą. Mały Człowieczek i dzielny jak Napoleon. Myślałem wtedy- co on tam gada? i się nie boi? No i Go postraszono…
Ciekawe nawet jak państwo zachowałoby się gdyby chodziło o Kwaśniewskiego czy Wałęsę? Bo w tym przypadku zachowało się skandalicznie. Tego nie mogę do dziś zrozumieć.

Komentarz. Maylo
Data: 17 Lip 2011, 21:31

„Bo to dla Polski jest sprawa fundamentalna: wyjaśnić śmierć Prezydenta. ” – A co tu wyjaśniać? Przecież wszystko wiadomo. Presja oddziaływana na pilotów poprzez obecność 3cich osób w kabinie pilotów, słabe lotnisko i kilka innych czynników.

„W normalnym kraju zbadano by najpierw wersję zamachu” – Nie no, na pewno to Tusk stał z moździerzem, podłożył bombę itp…

„Ciekawe nawet jak państwo zachowałoby się gdyby chodziło o Kwaśniewskiego czy Wałęsę? Bo w tym przypadku zachowało się skandalicznie. Tego nie mogę do dziś zrozumieć.” – Postawmy pomnik zmarłemu Prezydentowi, zorganizujmy co tygodniowe msze pod pałacem prezydenckim, nakażmy aby w każdym miejscu publicznym (szkole, urzędzie itp.) wisiało zdjęcie Prezydenta (prawie jak za czasów Stalina haha) no i jeszcze żałoba 10 letnia – i to na dodatek byłoby za mało. Najlepsze w tym wszystkim jest to że Jarek kosztem śmierci własnego brata (czyt. po trupach do celu) próbuje przejąć stołek. Mam tylko pytanie, jak długo to będzie trwać? Mam nadzieję że przy najbliższych wyborach gdy wygra PO, Jarek sobie odpuści. A mogę się założyć np. o 100zł że PO wygra wybory.

Komentarz. pielgrzym
Data: 19 Lip 2011, 5:51

Prezydent jest głową państwa, jego demokratycznie wybranym reprezentantem. Jeśli zrezygnujemy z wyjaśnienia wszystkiego co jest związane z jego śmiercią, to tak jakbyśmy rezygnowali z obrony naszego kraju, naszej niepodległości. To sprawa międzynarodowego prestiżu i podmiotowości kraju.

W naszej historii mieliśmy już zdarzenie analogiczne. Chodzi mi o Sikorskiego. Dziś już jasno można powiedzieć-był przeszkodą dla Jałty i dlatego zginął. Gdyby nasi sojusznicy mieli czyste ręce w tej sprawie, to akta śledztwa nie zostałyby utajnione na następne 50 lat. A ta sprawa przecież jest dla nas nadal aktualna, bo to co dzieje się obecnie w Polsce jest bezpośrednio związane z tamtymi zdarzeniami, a konkretnie skutkami Jałty.

P. Maylo kpiny z tej sprawy są nie na miejscu. Świadczą o braku jakiejkolwiek perspektywy w myśleniu. I ubliżają mi bo był to również mój prezydent, podobnie jak pozostali wymienieni przez Pana i obecny p. Komorowski. Można ocenić czyny człowieka czy urzędnika jako dobre lub złe, ale nie można odbierać godności zarówno człowiekowi jak i urzędowi. Odnośnie zakładu, możesz się rzeczywiście cieszyć. Jak baran pędzony do rzeźni. haha.

Nie jestem zwolennikiem ani śp. Prezydenta Kaczyńskiego ani PiS. Uważam, że sprzedali sprawy najważniejsze dla Polski i świata. Ale zrobili też wiele dobrego. Lech Kaczyński był zdecydowanie najlepszym prezydentem po roku 1990, a rząd pisu ustępował tylko rządowi Jana Olszewskiego.

Komentarz. pielgrzym
Data: 19 Lip 2011, 6:32

W zasadzie od tego powinienem zacząć. W czasie rządów PO kłopoty wielokrotnie mieli dziennikarze śledczy, nie wykorzystuje się możliwości prawnych obrony nie tylko dziennikarzy ale i zwykłych obywateli za granicą. W kraju jest nagonka na tych co mają zdanie inne niż narzucone przez media, na tych co zachowali jeszcze zdolność samodzielnego myślenia. Istnieje cenzura, inna i skuteczniejsza niż za komuny, polegająca na tym, że sprawy istotne są przemilczane lub zagłuszane nadmiarem nieistotych faktów, np plotkami o „gwiazdach”, lub krytykowane przez „autorytety” medialne. Zatarto granicę między dobrem a złem.

Myślę, że należałoby też zweryfikować tradycyjny podział władzy (ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza) na bankową, medialną i państwową. Z tym że dwie ostatnie coraz bardziej służą pierwszej. Bo jeśli jest groźba bankructwa państw, to istnieje groźba przejęcia w nich całej i ch władzy i kompetencji przez wierzycieli, czyli banki, a media też muszą być finansowane. Stąd już niedaleko do bankowego rządu światowego. Byłby to najgroźniejszy z możliwych totalitaryzmów.

Autorka postu pisze o walce z PiSem. tak jest rzeczywiście, ale walka ta idzie dalej, coraz bardziej staje się walką z wartościami, sumieniem, kościołami, nie tylko z kościołem katolickim. Jej ośią staje się skrajny relatywizm etyczny , moralny, ekonomiczny i prawny, czyli to co stanowi o wolności i godności człowieka, czego brak czyni człowieka niewolnikiem.

Komentarz. wróbel
Data: 20 Lip 2011, 19:24

cyt. Jana: „w żadnej roli nie skompromitował nas”.
Ale nie zgrzeszyłbyś pychą gdybyś dodał – „moim zdaniem”.
Od razu dodałbym Ci parę punktów. Ale, nie nie… to ja, wróbel jednooki, mam „wyłącznie jeden kierunek widzenia i niczego innego nie dostrzegam i nie rozumiem”.

Komentarz. wróbel
Data: 20 Lip 2011, 19:27

Cyt.: „Pamiętam Go w Gruzji i Jego wystąpienie, byłem naprawdę zszokowany Jego odwagą”
Janie, zapewniam Cię, że wielu innych ludzi było tym zachowaniem zszokowanych i.. zdziwionych.

Komentarz. Majer
Data: 21 Lip 2011, 5:20

Panie Wróblu, ja widzę, że to Pan jest jednokierunkowy – w negowaniu śp. Kaczyńskiego. Dla mnie też, jak dla Jana, to wielki człowiek zaszczuty i zapędzony przez Polaków, rodaków do narożnika jak bezbronna wataha – i dorżnięty. Wielu ludziom zaczynają otwierać się oczy na sprawę Smoleńska,wszelkich okoliczności, gierek, zwłaszcza, że teraz widać jak na dłoni kto nim gra , i to tak perfidnie. Myślę, że Jan jest z tej grupy, która nigdy nie zapunktuje w Pana rankingu wartości. Przepraszam, Janie za wtręt, ale nie zgadzam się z Wróblem zasadniczo i czuję, że muszę mu to powiedzieć.

Komentarz. wróbel
Data: 21 Lip 2011, 7:59

Jakby tu napisać, żeby już z całą pewnością nie urazić… Bo widzę, że trudno przebić się do niektórych. Napiszę tak,, śp. pan Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej, wybrany w demokratycznych i uznanych za uczciwe wyborach, był i jest człowiekiem wielkim, i wszyscy, którzy twierdzą inaczej to – wg mnie – mylą się. Był prezydentem kraju. Nie każdy, a wręcz bardzo nieliczni z nas mogą w życiu osiągnąć to co osiągnął śp. pan prezydent Kaczyński. Ktoś kto zostaje prezydentem kraju, liczącego się w Europie, MUSI być człowiekiem wielkim. I szanowanym.
Natomiast, podtrzymuję zdanie, że ktoś kto przytacza swój własny pogląd o kimś, powinien to zaznaczać, podkreślać. Ze ten pogląd jest „jego poglądem”.

Komentarz. Majer
Data: 22 Lip 2011, 5:06

Każdy normalny wie, że jeśli się wypowiada – to odzwierciedla własne myśli. Jeśli mówi się w czyimś imieniu – to zastrzega się, że tak jest. Wróbel potrzebuje odrębnego zapisu. Ja tak nie uważam. Jeśli chce nas pouczać jak się mamy wypowiadać – to dzisiaj był wyrok ws. obrazy naszego narodowego wieszcza. A Pan Wróbel, jeśli się Mu nie podoba, niech swoje poglądy wyrazi na stronie SLD. Pewnie tam nie ma kogo pouczać, bo wszyscy wiedzą jak wyrażać swoje myśli i nie muszą podkreślać, że to swoje.
Czy wedłog Ciebie WSZYSCY poprzedni polscy prezydenci byli wielcy? Czy ten chwiejny na nogach z filipińską chorobą, czy wg rejestru w IPN – wyssany z palca? – Bolek – to też ten sam format?
I jeszcze ta Twoja udawana delikatność…”żeby z całą pewnością nie urazić” – tylko dobrze i celnie dowalić.

Komentarz. wróbel
Data: 23 Lip 2011, 7:01

Janie, wstyd mi za niektórych tu piszących i dlatego pozwolę sobie przy tym artykule już niczego nie komentować. Nie ma sensu.

Komentarz. wróbel
Data: 23 Lip 2011, 7:02

Dodam tylko, że na stronie SLD nie ma czego komentować. Mogliby nad nią popracować.

Komentarz. Gołdapianin
Data: 23 Lip 2011, 9:50

Jasne. Bo czy program wyborczy to coś ciekawego? Lepiej żółć wylewać i przeżywać przeszłość, jak to tutaj ma miejsce, niż jak SLD pisać o przyszłości.

Mi się strona SLD podoba, bo w przeciwieństwie do tej wiem, co tamto ugrupowanie chce, jakie ma plany, jaką przyszłość widzi dla Polski. Dziwne, że jeszcze PO nie ma swojej strony.

Komentarz. pielgrzym
Data: 23 Lip 2011, 16:23

re Gołdpianin

Każdy, kto nie rozliczy się z przeszłością, ma problemy z teraźniejszością. Dlatego ludzie chodzą do spowiedzi lub do psychologów lub psychiatrów, czasem do egzorcystów. Lub piją, biorą narkotyki lub w inny sposób się alienują. Myślę, że programy partii powinny zawierać palny co zrobić z przeszłością (np. z 20 tyś. więźniów za jazdę lub prowadzenie rowerów po alkoholu), a sprawy przyszłości zostawić pisarzom bajek i powieści fantastyczno naukowych. Programu SLD nie trzeba nawet czytać. Zawiera plany jak uszczęśliwić człowieka, nawet wberw jego woli, może zwłaszcza wberw jego woli (podobnie jak PO i częściowo PiS). To wszystko już przerabiane było. I lepiej do tego nie wracać. Jeśli bardzo chcesz żeby przypomnieć dobrodziejstwa proponowane przez SLD, to napiszę o nich w przyszłości, bo dziś muszę iść do pracy. Pozdrawiam.

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 13:44

Powyższy wpis nie potrzebuje komentarza. To jest Ten poziom.

Komentarz. Lolly
Data: 20 Paź 2012, 8:09

life insurance ukjy auto insurance 266170 auto insurance quotes 9524

Napisz komentarz