Menu główne:

Wyszukiwanie

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Jedyna słuszna narracja…

Platforma robi wszystko, by te wybory wygrać. Kibicują jej media, salonowcy i ci, którzy chcą trzymać się władzy. Mają  za sobą niemal wszystkie media, za darmo reklamę w Prezydencji, ciągle pokazywani w telewizjach i snuje się tam ich narracja. Dlaczego tak brutalnie          i nikczemnie traktuje się nie opozycję, tylko PiS ? Bo to jest jedyna prawdziwa opozycja wobec rządu.

Publikują te dobre statystyki:  jaki to świetny, inteligentny, przystojny pan Tusk. Tylko że obok jest niesłowny, nie wysila się w pracy, pracuje od poniedziałku do czwartku, ciągle urlopuje, lata między Gdańskiem    i Warszawą na koszt podatnika.

80 % Polaków jest zadowolonych z życia i te zadowolenie media przypisują rządzącym. To też jest manipulacja. Że Polacy dobrali sobie dobrze partnera, że są kochani, że mają dobre dzieci – to nieważne. Ważne jest kto nami rządzi i w tym upatrują zadowolenia Polaków.

A że 2 miliony bezrobotnych, że 60 % ludzi  żyje na granicy ubóstwa, że co czwarty absolwent studiów nie znajduje pracy – to czyja to zasługa? To pewnie już fatum i przeznaczenie.

Do  telewizji publicznej ciągle zapraszani są przedstawiciele SLD, PO,  PSL. Kiedy zdarzy się, że zaproszą kogoś z PIS to wydaje się, że  tylko po to by zdezawuować jego i jego racje, że ten pan się nie liczy. Prowadzący tak formułuje pytania, że gołym okiem widać jego niechęć do rozmówcy. 

Jeszcze w historii ostatniego dwudziestolecia żadna partia nie była tak zwalczana, blokowana i spychana w niebyt jak PiS.

Wczoraj byłam świadkiem widowiska u pana Rymanowskiego, gdy Szejnfeld pięć lub sześć razy w ciągu kilkunastu sekund użył sformułowania „wyborcy PiS wstydzą się”. To jest sztuczka marketingowa dla utrwalenia tego faktu wyborcom. Sellin też tego nie sprostował, prowadzący tym bardziej. Otóż nie, panie Szejnfeld – nie wstydzą się, tylko często się boją. Zwyczajnie boją się, bo nie chcą uchodzić za kogoś gorszego. Utarła się lansowana przez media i PO taka opinia, że popierasz PiS – więc jesteś gorszy, gorzej wykształcony, ciemnogród…

Mało kto potrafi spojrzeć inaczej, że PiS to marka, dobra marka, że to wartości: prawda, patriotyzm, uczciwość, solidarność. Spróbujcie zapisać się do PiS – zobaczycie jaka jest procedura – nie mogłeś być członkiem PZPR – to pierwszy z wielu warunków. Nikt nie stawia sobie pytanie dlaczego rząd PiS upadł?- przez aferę gruntową. Kaczyński nie zamiótł jej pod dywan, tylko chciał rozliczyć. Chciał pokazać, że w Polsce wszyscy wobec prawa są równi, wicepremier też. 

Dzisiaj młodzi popierający PiS i bezrobotni boją się, że jak się odkryją – nie znajdą  pracy. Jeśli ją posiadają – raczej też nie deklarują sympatii dla PiS, bo mogą ją stracić lub popaść w niełaski. Taka jest prawda!!! Idąc dalej należy zastanowić się jaka jest ta wolność w Polsce? Gdzie wolność słowa? Za co tak się wkurzył Tusk na kibiców? Bo na stadionach dopominają się o prawdę, bo punktują rząd za brak reform. Uważali, że tam mogą, że stadiony to miejsce luzu. Okazało się, że nie, że można zapłacić 500 złotowy mandat za te śpiewy i hasła.

Dzisiaj największym wrogiem rządzących jest PiS i Radio Maryja. Rydzyk już jest trzymany na muszce. Tylko nikt nie widzi tego, że ludzie wykluczeni z nurtu życia społecznego, wyśmiewani – tam znaleźli prawo głosu dla siebie, że tam mogą mówić co chcą i jak czują. Sama zaczęłam słuchać Radia Maryja po katastrofie smoleńskiej. Nie rozumiałam i do dziś nie rozumiem stanowiska premiera rządu co do tej sprawy. Wszystko co robi ten rząd w sprawie Smoleńska – jest dla mnie niepojęte.

Zbliżające się wybory to wybór DROGI dla Polski. Oby była prosta, uczciwa i solidarna.

Anna Filip

Komentarze

Komentarz. pan
Data: 17 Lip 2011, 7:27

Jakim trzeba być pajacem i uważać swój naród za prymityw, żeby pojechać w miejsce nawałnic, z kamerami i całą tubą propagandową po luzacku,dla pozoru rozmawiać telefonicznie z ministrem rolnictwa, że załatwią poszkodowanym pomoc i za to Tusk bierze głowę Sawickiego. Ciekawe kiedy ona będzie na tacy. A dwa miliony na pomoc to chyba dla czterech poszkodowanych. Licząc ich straty- to chyba jakaś kpina z tymi 2 milionami.

Komentarz. Rachaz
Data: 24 Lip 2011, 9:17

A skąd przekonanie, że w każdej sytuacji wszystkim się coś należy? Dlaczego niby skarb państwa ma całkowicie pokrywać czyjeś straty? Ja rozumiem wspomóc, ale… To takie trochę bolszewickie myślenie.
Są polisy i tam trzeba szukać pieniędzy. A jak ktoś się nie ubezpieczał to… Kijem tego co nie pilnuje swego.

Komentarz. Rachaz
Data: 24 Lip 2011, 9:30

„…Mało kto potrafi spojrzeć inaczej, że PiS to marka, dobra marka, że to wartości: prawda, patriotyzm, uczciwość, solidarność. Spróbujcie zapisać się do PiS – zobaczycie jaka jest procedura – nie mogłeś być członkiem PZPR – to pierwszy z wielu warunków. Nikt nie stawia sobie pytanie dlaczego rząd PiS upadł?- przez aferę gruntową. Kaczyński nie zamiótł jej pod dywan, tylko chciał rozliczyć. Chciał pokazać, że w Polsce wszyscy wobec prawa są równi, wicepremier też. …”

PiS to prawda, patriotyzm, uczciwość, solidarność? A kto Ci Pani Aniu takich głupot naopowiadał? Radio Maryja i Nasz Dziennik chyba!
W odniesieniu do zapisania się do PiS to właśnie rzeczone argumenty są nie zrozumiałe. Co z przebaczeniem? Gdzie lektura Pisma Świętego? Ponoć cały PiS taki katolicki jest a tu proszę.

A „aferę gruntową” Pani Aniu to Kaczyński „przeprowadził”, aby przejąć elektorat LPR i Samoobrony co częściowo mu się udało, ale się przeliczył co do kolejnych wyborów. Po to żeby zobaczyć intencje Kaczyńskiego w tej konkretnej sprawie trzeba przyjżeć się sytuacji politycznej w europie zachodniej i jej historii. W RM i ND o tym się Pani nie dowie.

Serdecznie pozdrawiam

Komentarz. Jan
Data: 27 Lip 2011, 5:55

Rachaz… zastanawiające jak Ciebie Kaczyński wtajemniczył w swoją strategię?…Niech się pan również dowie, że „przyjrzeć się” pisze się przez „rz”, parę innych rzeczy też proszę sprawdzić w słowniku…Pan też jest produktem jedynie słusznej wersji wydarzeń…Proszę tu nikogo nie pouczać, bo Pan sam jest niedouczony. Ania jest być może jednokierunkowa, ale Pan jest ignorantem. A te „bolszewickie” metody, o których Pan raczył wspomnieć – widać nie są Panu obce.

Komentarz. Jan
Data: 27 Lip 2011, 5:56

Aha, zapomniałem dodać – „Serdecznie pozdrawiam”

Komentarz. Rachaz
Data: 30 Lip 2011, 21:06

Szanowny Panie Janie,

Jest Pan typowym przedstawicielem elektoratu Pis. Przynajmniej takie sprawia Pan wrażenie. Nic dodać, nic ująć.
Radzę przestudiować trochę historii partii politycznych w europie zachodniej. Lekturę powyższą z całą pewnością poznał rzeczony J.Kaczyński, więc myślę, że i Pan powinien się w nią zagłębić. Wtedy może zrozumie Pan, co miałem na myśli podczas mojego poprzedniego wpisu. Temat bolszewizmu… No cóż, nie miał Pan zapewne takich osobistych doświadczeń w kontaktach z braćmi Kaczyńskimi/ czasy prezydentury Miasta Stołecznego/, więc w dalszą polemikę wdawał się w tej materii nie będę. Przynajmniej z Panem, z całym szacunkiem. Ignorantem staram się nie być tak samo jak staram się nikogo nie obrażać. No, ale cóż…jak na wstępie. Ja do elektoratu Pis nie należę.
Za sprawną lekcję ortografii z niekrytym wstydem bardzo dziękuję. Jednocześnie chciałbym pogratulować wszechstronnej wiedzy, która daje Panu prawo pouczania/ nie w dziedzinie ortografii, bo tu jest całkowita zgoda, co do mojego błędu/ w zakresie douczenia czy też jego braku.

Już nie serdecznie, ale pozdrawiam.

ps. …

Komentarz. Jan
Data: 31 Lip 2011, 14:46

Ja nie określam Ciebie ani SLD ani PO, więc daruj sobie te stereotypy. Męczy mnie dyletanctwo. Dyskutować można z kimś na poziomie argumentów. Ty ich nie masz, tylko powielasz zasłyszane slogany i stereotypy. Co do braci Kaczyńskich – to mogłeś Im w Mieście Stołecznym w okresie Prezydentury w szatni płaszcz podawać, a to niewdzięczna praca?! O bolszewiźmie się nie wypowiadam – Tobie on doskwiera, ja jestem od niego wolny. Ja do PiSu też nie należę, ale Ty na pewno Nie!!!
Nie pozdrawiam i nie oczekuję odpowiedzi.

Komentarz. Rachaz
Data: 31 Lip 2011, 19:39

Wiesz, co/tak po twojemu/, babcia moja mawiała/ a musisz wiedzieć, że niesłychanie mądrą kobietą była/, że cham chamem na wieki wieków, amen.
Nie zawiodłeś mnie swoimi wypocinami.

Nie odpowiadając tobie napiszę co myślę o, kreaturach twego pokroju. Małomiasteczkowych, zakompleksionych, maluczkich pseudointeligentach z klasy robotniczej, którym wydaje się, że sięgnęli szczytów wiedzy, przepisów na życie i prawdę. Szafujących zwrotami, które są wierną kopią zassanych z ust, zatrzeciewionych liderów PiS, bełkotu ludzi ogarniętych nienawiścią do bliźniego. Nie dostrzegających belki w swym oku … Mógłbym tak dalej, tylko czasu mi szkoda.
Pozdrawiam wszystkich myślących otwarcie a nie „ze zwartymi pośladkami”. Wszystkich, którzy nie są za tym czy owym a przeciw głupkom. Bez względu, której partii mandat dzierżą.

Napływowy Gołdapsko-Warszawski Lajkonik

ps. te płaszcze to „kochany pan Jan” chyba ze swojego podwórka zaczerpnął. A nikogo nie obrażając to Jarosław i śp. Lech mogliby mojej rodzinie płaszcze podawać i właśnie tego nie byli wstanie znieść i dlatego od tej najbardziej ciemnej strony bliźniaków ich poznałem. Bolszewickiej właśnie.

pps. A żeby dolać oliwy do ognia to dodam, że jestem żydem.

Komentarz. Mol
Data: 31 Lip 2011, 21:21

Ten bełkot Rachaza to wirtuozeria idiotyzmu na najwyższych obrotach. Przeczytaj to sam jeszcze raz i spójrz w lustro. Jak to czytam tak sobie myślę – gdzieś się chłopie taki ulungł? Takie bzdety pisać – to musisz być po paru głębszych! A zawsze o żydach miałem dobre zdanie. Ilu znałem – to byli bardzo inteligentni ludzie…Nadziwić się nie mogę. Przez 5 godzin milczał, ale jak dał czadu to aż Ci Janie buty spadną jak przeczytasz. A jeszcze te „zwarte pośladki”..? A Lajkonik był z Krakowa! Tu chyba jest lej..konik. Żenada.

Komentarz. Anty PiS
Data: 1 Sie 2011, 4:58

A ja uważam, że Rachaz ma trochę racji w ocenie Jana. Ten drugi nie miał powodu do zawoalowanych inwektyw, których zresztą używa nieprzerwanie. Mol ciekawi mnie, co takiego miałeś na myśli pisząc „wirtuozeria idiotyzmu”? Bardzo Cię proszę rozwiń to. Ja naprawdę nie chcę być stronniczy, ale nie widzę niczego idiotycznego w jego wypowiedzi? Czy masz na myśli to, że poniosły go emocje i zamiast polemiki „pojechał” na Jana? Przeczytaj sobie ich wymianę słów raz jeszcze i zastanów się czy Jan miał podstawy do takiego tonu/od pierwszego wpisu/. Tam nie było niczego z polemiki, tylko „jeśli nie jesteś z nami to jesteś nasz wróg”.
A z „ps” Rachaza wnioskuję, że miał do czynienia z panami Kaczyńskimi i pewnie tu leży powód jego niechęci. Dewaluowanie tego może być nadużyciem i trzeba o tym pamiętać. Można po prosu stanąć kontrą do prawdy.
Określenie „zwarte pośladki” znakomicie oddaje stan ducha niektórych naszych rodaków podczas procesów myślowych.
MOL rozpisywanie Lajkonika jest niesmaczne. Może człek ów pochodzi z Krakowa?

MOL, Janie, Rachaz więcej serdeczności i mniej jadu!!!

Komentarz. Duck Season Open
Data: 1 Sie 2011, 5:21

Dobrze napisał!!! Jan to szurnięty PISior, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie mądrości świata. Znajdźcie, choć fragment, w którym odniósł się merytorycznie do rozwinięcia tematu powodów „afery gruntowej”. Albo kwestii członkostwa w PiS co napiętnował Rachaz. Nic. Cisza. Jedyny oręż Jana to nieudolne udowadnianie, że inni/ ci, w których wypowiedziach czuć nie chęć do PiS/ są niedouczeni, głupi i źle wychowani. I dobrze napisał AntyPiS bo nie trzeba użyć dosadnych słów, żeby kogoś obrazić. A prócz znajomości ortografii czasem trzeba jeszcze czegoś więcej. Ciekawi mnie w odniesieniu do tego czy wytknie MOLowi błędy.
AntyPiS na serdeczność ze strony pisiorów bym nie liczył, tym bardziej, że coraz bliżej do kolejnej klęski wyborczej a przedtem Trybunał Stanu.

Komentarz. Sisi
Data: 1 Sie 2011, 7:00

Duck…coś tam głupiego, Rachaz, Anty PiS, jeszcze nie wiem czy nie „gołdapianin”( szkoda czasu, by to analizować) – to jedna i ta sama osoba. To właśnie oni nie odnoszą się do argumentów, manipulują sloganami na poziomie miernoty i wypisują co im ślina na język przyniesie.Trzeba być ślepym i głupim, by tego nie widzieć, a na to liczy TOWARZYSZ SZMACIAK.

Napisz komentarz