Menu główne:

Wyszukiwanie

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Im nie zależy na Polsce…

Do takiego wniosku można dojść analizując działania rządzącej PO, jej standardy zachowania, promowanie i premiowanie kłamstwa i krętactwa, wszechobecne kolesiostwo, nepotyzm, opieszałość prokuratury i sądów w odniesieniu do tych ze świecznika, przyzwolenie na złodziejstwo dla wybrańców, szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej, wyeliminowanie historii z programów szkolnych, bezpardonowe atakowanie kościoła i wartości katolickich, dążenie do skundlenia narodu poprzez wyzbywanie się honoru i godności Polaka…Możnaby tak długo wymieniać, ale łatwiej  będzie wypunktować same sedno i istotę swojej tezy:

1. Gdy premier obejmował rządy, już kpił  z oponentów , nazywając moherami i od razu wskazał im miejsce na marginesie polskiego życia, inicjując przemysł pogardy, Sikorski dorzucił:” jeszcze jedna bitwa…i dorżniemy watahę…” Pan prezydent nie mógł być gorszy,  zaczął swoje panowanie od wydarcia krzyża modlącym się na Krakowskim Przedmieściu, Pani prezydent Warszawy, oczywiście z PO rękami tych z MPO gasiła płonące tam  znicze w kolejne miesięcznice.  Czasem pozwalała na gaszenie ich moczem oddawanym publicznie przez barbarzyńskie watahy skrzykujące się w internecie, zabierała tulipany przynoszone Parze Prezydenckiej i wyrzucała na śmietnik…

Polacy znają swoje tradycje, zwłaszcza te z przeżywaniem żałoby. Nikt nie może nakazać „ukazem” kiedy należy ją skończyć. Jest coś takiego, taka przekora, że jeśli każą ją skończyć i zapomnieć, to w nas jest nakaz wewnętrzny, by pamiętać i trwać. Dzięki temu zapewne Polska przetrwała zabory. Ten reżim Polska też przetrwa.

2. Kto zetknie się ze służbą zdrowia, ten się dowie jaka ona rzeczywiście jest. Kolejki, upodlenie, odległe wizyty, okrutne dla tych, którzy oczekują specjalistycznych badań czy terapii, której akurat nie refunduje NFZ. I radź sobie sam. Szczytem jednak barbarzyństwa był przypadek na początku sierpnia, gdy wezwana karetka zabrała chorego z ulicy i ten w drodze do szpitala zmarł…karetka zawróciła i  zwłoki odwiozła na miejsce, skąd go zabrała, czyli na ulicę…Bez komentarza.

3. Szkolnictwo i jego ciągłe reformy doprowadziły nasz stan nauki do nieuki. Wyrzucane  z listy obowiązujących  lektur wielkich polskich twórców, stalinista Bauman na próbnej maturze, wpajanie przedszkolakom, że możesz być i chłopczykiem i dziewczynką jednocześnie, przeładowane klasy, horror z sześciolatkami. Znajomej dziecko „nie zdało” i powtarza rok, Jest to dla niego już na wstępie falstart w szkolne życie. Koledzy poszli dalej, on został i już ma etykietkę drugorocznego.

4. Sądownictwo i prokuratura. Głośna sprawa łapówkary.  Winna, cała Polska widziała, że łapówkę wzięła, ale sąd wydał wyrok uniewinniający, powołując się na owoc zatrutego drzewa i winną oczyścił z zarzutu. Teraz już czysta jak kryształ dopomina się zwrotu łapówek w postaci starego koniaku i  pióra z brylantem. Jakoś ten wyrozumiały sąd podobnego myku nie zastosował dla upośledzonego Radka, który za drobne kleptomańskie kradzieże, został skazany na karę bezwzględnego  więzienia (łącznie 8 lat). Sąd nie znalazł okoliczności łagodzących dla skrzywdzonego już raz przez zły los chłopca, nie widział podstawy dla złagodzenia kary.

5. Kultura. Chronione są stalinowskie i radzieckie pomniki, w teatrach na scenie odbywa się kopulowanie, w oglądanych filmach pan z panem, pani z panią, reaktywuje się festiwale piosenki radzieckiej, kręci się za nasze wspólne pieniądze filmy szkalujące Polaków, promuje się polski antysemityzm, kupuje się niemiecki film szkalujący naszych żołnierzy AK. Niedługo będziemy przepraszać za wybuch II wojny światowej i wymordowanie Żydów w Oświęcimiu.

6. Bezrobocie wypędza nasze dzieci po politechnikach, ścisłych kierunkach na Zachód na zmywaki. Bezrobocie jest potężnym problemem, ale ci pracujący zarabiają tyle, że nie da się wyżyć z rodziną. Biednym odbiera się dzieci, a zadłużonych wypędza się na bruk.

7. Pracy brak, a emerytura wydłużona dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Trudno sobie wyobrazić panią w szkole, z kosturkiem i pampersem, by uczyła nasze dzieci, pielęgniarkę na nocnych dyżurach albo kierowcę autobusu w wieku 67 lat za kółkiem odpowiadającego za życie innych.

8. Korupcja. Niewyobrażalne rozmiary korupcji na szczytach władzy, a sygnał idzie w dół. Ustawiane przetargi, milionowe łapówki i bezkarność. Gdy Kamiński, były szef CBA wykrył aferę hazardową, został wyrzucony z pracy, a aferzyści narzekali, że dziki kraj, ale włos im z głowy nie spadł w sensie kary.

To nie wszystkie dziedziny, które zamierzałam omówić, ale odechciało mi się dalej pisać. Nie sposób o tym wszystkim myśleć spokojnie, a miało się wszystkim żyć lepiej. Może kiedyś będzie, ale póki co dobrze jest tylko tym z PO. W poprzednim systemie było podobnie.

Anna D

 

Komentarze

Komentarz. pielgrzym
Data: 8 Gru 2013, 14:07

Na początku lat 90-tych w Słowie Powszechnym czytałem,że dziennikarz tej gazety wraz z przyjacielem, również dziennikarzem tylko że francuskim o zakończeniu negocjacji dotyczących kandydowania Polski do UE (Mastricht-czy jakoś podobnie) zapytali po francusku głównego polskiego negocjatora p śp Gieremka o jego miłość do Polski i polaków, sugerując jednocześnie że z tego właśnie powodu bardzo mocno walczył o interesy Polski. Ten w odpowiedzi stwierdził, że nienawidzi zarówno Polski jak i polaków a walczył o interesy swojego narodu.

Ten sam człowiek, gdy toczyła się dyskusja nt referendum o przyjęciu traktatu UE stwierdził, że od podejmowania takich decyzji sa elity, a społecznestwo jest do roboty. Było to 2 tygodnie przed jego wypadkiem i śmiercią. Wypowiedz słyszałem w radiu.

Dziwnym trafem trochę wcześniej rozsypała się koalicja PiS samoobrony i LPR. Dwa ostatnie ugrupowania żądały referendum w wspomnianej poprzednio sprawie.

Podobnych sytuacji można znależć więcej. I poruszone sprawy dotyczą nie tylko jednego ugrupowania, a może zarzadu nie tylko jednego ugrupowania

Komentarz. pielgrzym
Data: 20 Gru 2013, 19:11

lepsze bzdury bzdury bzdury , niż bezmyślne kombinacje dlaczego jast w Polsce tak dobrze i jednocześnie tak źle, że kto ma trochę inicjatywy ucieka za granice.Pozdrawiam

Wszystkim czytelnikom i uczestnikom dyskusji życę, aby Chrystus narodził się w ich sercach i żeby doświadczyli Jego Miłości.

Komentarz. nota
Data: 7 Cze 2014, 4:05

Masz problem panie art? Wyraźnie widać, że ta pseudo analiza już przyniosła panu ulgę i na pewno satysfakcję i podniosła panu ego. To dobra droga.

Napisz komentarz