Menu główne:

Wyszukiwanie

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Kraj skandalu i absurdu

Są tematy i wydarzenia, które trudno komentować, bo ich wydźwięk i istota są tak porażające, że zapierają dech. Wprost trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę i że my sami jesteśmy tego świadkami , a bezsilność rozsadza nam piersi.

1. Czytam dziś fakty zamieszczone na portalu polityka.pl opisujące drogę do stanowiska redaktora naczelnego „Wprost”, gdzie dwóch innych dziennikarzy publikuje materiały, z których wynika ni więcej, ni mniej, tylko tyle, że dzisiejszy pan naczelny „Wprost” na początku lat dziewięćdziesiątych był powiązany mafijnie od handlu kradzionymi samochodami, wymuszeń i haraczy, wplątany w zlecenie podwójnego zabójstwa, dwukrotnie poszukiwany listem gończym. Ucieka z Polski i po kilku latach wraca, poddaje się karze, dostaje dwa lata i 3 mies. do odsiadki, odsiaduje 17 miesięcy, wychodzi na wolność, występuje o wymazanie wyroku i jest już czysty. Publikuje, kręci filmiki, teledyski, współpracuje z TVP.  W końcu zostaje naczelnym „Wprost”. To jeden obrazek naszej rzeczywistości.

2. Upośledzony umysłowo kleptoman Radek dostaje za przywłaszczenie taczki, roweru, innych nieistotnych dla niego przedmiotów, zresztą zwróconych właścicielom,  do odsiadki 8 lat (zdaje się tyle wyszło po zsumowaniu wyroków). Siedzi w więzieniu i płacze do domku i mamy. Ktoś litościwy nagłaśnia sprawę i podejmuje się interwencję.

3. Inny schizofrenik za kradzież w sklepie batonika za 0,99 zł. dostaje wyrok do odsiadki. Trafiający tam człowiek zostaje natychmiast rozpoznany przez szefa więzienia jako niepoczytalny, gdy coś wspomina o Napoleonie…Przyjmujący wpłaca za niego 40 zł kaucji i wypuszcza człowieka na wolność.

4. Sędziowie Trybunału nakazują zwrot wraz z odsetkami należności osobom, które odeszły na emeryturę i dalej pracowały pobierając pensję i świadczenie emerytalne. ZUS za nakazem Pani minister Fedak wstrzymały wypłaty świadczeń zusowskich. Kazano wtedy wybrać: praca lub emerytura, zresztą uczciwie i sprawiedliwie. Sprawę skierowano do Trybunału, który nakazał wypłaty emerytur wraz z odsetkami. W czyim interesie wyrokuje Trybunał? Na pewno nie ma na myśli elementarnej  sprawiedliwości społecznej. Jedni mają emerytury i po kilka etatów, inni żadnego.

Pytam więc: kto to jest ten polski sąd?

5. Po 4- dniowym proteście związków zawodowych odbywa się w Polsat News debata z udziałem byłych premierów, przedstawiciela pracodawców p. Mordasewiczem, szefem związków p. Dudą. Spór dotyczy płacy minimalnej: czy podwyżka ma być o  80 złotych, czy o 120! Szanowni państwo. To nie rozwiąże żadnego problemu Polaków. Za sumę 1300 czy nawet 1400 zł netto w większym mieście, nawet jeśli się tę pracę ma, nie da się po prostu wyżyć ani utrzymać rodziny, w której nadzieją na przyszłość mają być dzieci! Czynsze są wysokie, a wynajem mieszkania pochłania co najmniej 1000 zł. a za resztę z takiej pensji nie starczy nawet na sam chleb! Nie piszę o zarobkach związkowców, bo ich kwotą podczas strajków media już im na pewno oczy wybiły, Członkowie PO nazywali ich z lubością”tłustymi kotami:, jakby sami nimi nie byli…ale pan Mordasewicz w swoich wypowiedziach nieopatrznie przyznał się do zasiadania w dwóch radach nadzorczych spółek państwowych (ZUS i jakaś druga…). My dobrze wiemy jakie profity dają spółki z udziałem skarbu państwa…Ciekawe, czy tylko w tych dwóch?

Dlaczego jest tak, że jedni mają kilka źródeł z bajońskim uposażeniem, a inni jedną płacę na poziomie minimalnym, a jeszcze inni wcale nie mają, nawet pracy?!

Myślę, że demokracja też powinna posiadać jakieś ludzkie oblicze, a nie jednych bezpodstawnie nadmiernie gratyfikować i gloryfikować, pławić w luksusie i dostatku, a innym pokazywać gest Kozakiewicza czy środkowy palec! Gdzie majątek z prywatyzacji naszych wspólnych fabryk i hut, kto przez tyle lat żerował na naszych składkach a na koniec nas okradł w majestacie prawa  z OFE, dlaczego polskie autostrady kosztem budowy przebijają te alpejskie?

Ojczyzna to dobro wspólne, a może się mylę?…

Weronika W.

Komentarze

Komentarz. Grudzień
Data: 27 Gru 2013, 23:11

Pan Prezydent Komorowski zrobił dzisiaj „prezent” Polakom i podpisał ustawę pozwalającą państwu przywłaszczyć sobie pieniądze z imiennych kont w OFE.

Napisz komentarz